REKLAMA

Topic-icon Audioriver 2016

Więcej
1 rok 6 miesiąc temu - 1 rok 6 miesiąc temu #136 przez dnc
dnc stworzył temat: Audioriver 2016
PIERWSZA CZĘŚĆ

Za nami 11. edycja Audioriver, największego w Polsce festiwalu z nowoczesną elektroniką. 3 dni niesamowitych koncertów, 8 różnorodnych scen, ponad 100 zagranicznych i polskich artystów, tysiące ludzi tańczących codziennie na płockiej plaży i rynku – tak w skrócie możemy podsumować Audioriver 2016. Już czwarty rok z rzędu wszystkie bilety wyprzedały się przed rozpoczęciem festiwalu.
„Drugi i trzeci dzień były chyba jeszcze lepsze niż pierwszy” – mówi rzecznik prasowy Audioriver, Łukasz Napora. „Targi Muzyczne stały chyba na najwyższym poziomie w historii, set Lee Burridge’a na BURN Stage był jednym z najlepszych na całym festiwalu, a na plaży najmocniej czarowali C2C, Scuba, Richie Hawtin i Black Sun Empire. Z kolei na Sun/Day Damian Lazarus, Bedouin oraz DJ Marky i Calbire zamknęli festiwal w przepięknym stylu. Słyszymy głosy, że muzycznie i organizacyjnie to była nasza najlepsza edycja.”
Program tegorocznego festiwalu był bardzo wyrównany – line-up każdej sceny został wypełniony po brzegi mocnymi nazwiskami. Festiwalowicze mieli w tym roku prawdziwe logistyczne wyzwanie, aby zobaczyć wszystkich upragnionych artystów. W sobotę najwytrwalsi fani Audioriver bawili się do prawie 8 rano w niedzielę w Circus Tent z duetem The Martinez Brothers, którzy zamykali główną częścią Audioriver. Bracia występowali w Polsce po raz pierwszy i zebrali fantastyczne recenzje. Odwołano tylko jeden koncert – do Płocka bez podania przyczyny nie dotarł Gesaffelstein. Zastąpił go Cleric, którego występ dla wielu festiwalów stał się numerem jeden całego Audioriver 2016.
Tegoroczna edycja festiwalu to także kilka nowości. W wyniku współpracy z marką T-Mobile, na płockiej plaży pojawiła się Electronic Beats Stage, która zastąpiła zeszłoroczną Wide Stage. Nowa scena z miejsca przyciągnęła tłumy i zyskała pozytywne opinie. Kapitalnie zagrali na niej m.in. Four Tet, Octave One czy Antigone. Na płockim rynku funkcjonowała BURN Stage, dzięki której wszyscy mogli zobaczyć na żywo tak świetnych artystów, jak Guti i Lee Burridge. Dotychczasowy projekt Fashion Day został zastąpiony przez Fashion Nights powered by Co Jest Grane24, gdzie przez dwie koncertowe noce w samym sercu festiwalu mogliśmy spotkać niezależne marki i projektantów.
Przez cały festiwalowy weekend, jak co roku, na płockim rynku działały Targi Muzyczne Audioriver. Festiwalowicze i mieszkańcy Płocka mogli bezpłatnie odwiedzać stoiska firm, marek i organizacji związanych z kulturą i muzyką alternatywną. Również tradycyjnie, w sobotnie popołudnie w Novym Kinie Przedwiośnie odbyło się Kino Festiwalowe. Raving Iran”, „Björk. The Creative Universe Of A Music” oraz „The Art Of The DJ” – to trzy niezależne produkcje, które można było zobaczyć w tym roku. Tłumy przyciągnął również ostatni dzień Audioriver – Sun/Day. Bilety na tę imprezę zostały wyprzedane jako pierwsze, na tydzień przed rozpoczęciem festiwalu. Absolutną furorę zrobił Damian Lazarus, którego można już nazwać stałym gościem Audioriver – artysta zagrał w Płocku po raz trzeci z rzędu i jak zawsze zachwycił kilkutysięczną publiczność.

Więcej na www.audioriver.pl


***
Festiwal Audioriver to obowiązkowa pozycja w wakacyjnych planach osób ceniących dobrą muzykę.
W ciągu 11 lat na malowniczej plaży nad Wisłą oraz na płockim Starym Rynku wystąpiło kilkaset gwiazd muzyki elektronicznej i alternatywnej z całego świata.

Artyści 2016: Jamie Woon, Ella Eyre, Sigma live, Crystal Castles, DJ Shadow, Antigone live, Black Sun Empire, C2C, Calyx & TeeBee, Caspa & Rusko, Cyantific, Danger live, Dillinja, Dubfire:live Hybrid, Dub Phizix & Strategy, Fabio Florido, Fatima Yamaha, Four Tet, Francoix X, Frederic Robinson live, Gesaffelstein, Gorgon City live, Guti live, Ilario Alicante, Jaguar Skills, Jubei and SP:MC Present Zones, Kölsch live, Lee Burridge, Leftfield, Mefjus, Nu:Tone & Logistics, Motor City Drum Ensemble, Neonlight, Octave One live, Recondite live, Richie Hawtin, Samanta, Scuba, Seba feat. Robert Manos, Shackleton presents Powerplant, Sterac aka Steve Rachmad, Sven Väth, The Martinez Brothers, Trade (Blawan & Surgeon) live, Vrilski (Vril & Voiski) live, Xtrah, RYSY & Natalia Nykiel, XXANAXX, Kamp!, JAAA! i wielu innych.

Załącznik 1_Day_1_EW_publika2-17.jpg nie został znaleziony


---
www.mzg.pl
---
Ostatnio zmieniany: 1 rok 6 miesiąc temu przez dnc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.113 s.