REKLAMA

Topic-icon Nadchodzi PL Music Video Awards - festiwal polskich wideoklipów!

Więcej
8 miesiąc 2 tygodni temu #920 przez dnc
Przed nami druga edycja PL Music Video Awards, trzydniowego wydarzenia poświęconego teledyskom, które odbędzie się w Łodzi w dniach 28-30 listopada. Na widzów czekają spotkania, warsztaty i projekcje. Nasze wydarzenie kierujemy do twórców i miłośników tej najchętniej na świecie oglądanej formy sztuki. Najważniejszym wydarzeniem festiwalu będzie uroczysta gala, podczas której przyznane zostaną nagrody dla najlepszych polskich wideoklipów w aż 10 kategoriach.
Festiwal rozpocznie się w czwartek, 28 listopada, w Kinie Szkoły Filmowej spotkaniem z Bovską - znaną wokalistką, ale też ilustratorką, podczas którego pokażemy szereg jej teledysków i porozmawiamy o pracy nad nimi.
Już w piątek (29.11) w Fabryce Sztuki odbędą się warsztaty przeznaczone dla kierowników produkcji, prowadzone przez kierowniczkę produkcji i producentkę - Alicję Jagodzińską-Kałkus oraz panel poświęcony produkcji teledysków, w którym udział wezmą m.in. producenci Kris Kotlarski i Jan Szczeniowski.
Do Kina Szkoły Filmowej zaprosimy młodych filmowców i wszystkich chętnych na spotkania z czołowymi twórcami polskich teledysków: Filipem Załuską oraz Romanem Przylipiakiem.
Wieczorem - od 20:00 w Fabryce Sztuki, w klubie Niewinni spotkamy się na Nocy Polskich Wideoklipów, podczas której zaprezentujemy wszystkie 60 wideoklipów, które otrzymały nominacje do nagród PL Music Video Awards w 10 kategoriach: Alternatywa, Dance, Folk, Hip-Hop, Pop, Rock i Ostre Brzmienie, Extra oraz Ważny Przekaz i Debiut Reżyserski. Wśród nominowanych znajdują się teledyski czołowych polskich artystów popowych: Dawida Podsiadło, Margaret, Darii Zawiałow, Sokoła, Pezeta a także tych mniej znanych.
W sobotę, 30 września, odbędą się między innymi warsztaty prowadzone przez Agnieszkę Kruk - scenarzystkę i script coacha, która zaserwuje widzom potężną dawkę wiedzy o tajnikach tworzenia scenariuszy i budowaniu historii. Tego samego dnia odbędą się również warsztaty zorganizowane przez naszych partnerów - firmy Heliograf poświęcone współpracy reżysera z operatorem oraz ATM System o formatach filmowych.
Na miłośników i twórców hip-hopowych czeka spotkanie z raperem Solarem czyli Karolem Poziemskim - twórcą i dyrektorem wytwórni SBM Label, która wydaje płyty najpopularniejszych raperów, m.in: Bedoesa, Jana Rapowanie, Adi Nowaka, White’a 2115.
Festiwal zakończy Gala Wręczenia Nagród PL Music Video Awards, które przyzna jury w składzie: Vienio - artysta, raper, oraz reżyserzy teledysków: Olga Czyżykiewicz, Anna Maliszewska i Piotr Matejkowski, a także dziennikarz muzyczny Jędrzej Słodkowski.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, jednak niektóre z nich wymagają, z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, wcześniejszej rejestracji. Szczegóły dostępne są na stronie festiwalu: www.plmva.com .
Organizatorem festiwalu jest Fundacja Inicjatyw Kulturalnych Plaster. Festiwal jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Łódzkiego Centrum Wydarzeń oraz Stowarzyszenia ZAIKS.

---
www.mzg.pl
---
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.058 s.