REKLAMA

Topic-icon WOKALISTA GENESIS POWRACA Z NOWĄ PŁYTĄ!

Więcej
8 miesiąc 2 dni temu #893 przez dnc
31 października 2019 r. ukazało się najnowsze wydawnictwo byłego wokalisty Genesis, Raya Wilsona, „Upon my life”. Dwupłytowy album obejmuje dwadzieścia lat kariery szkockiego piosenkarza, od czasów Genesis, podczas których Ray napisał i nagrał dziewięć albumów studyjnych, po nagrania solowe oraz te ze Stiltskin i Cut.


Album przynosi również dwa nowe utwory: „Come the End of the World” oraz „I Wait and I Pray”. Obie piosenki zainspirowała dezorientacja polityczna, ekologiczne wyzwania i spolaryzowanie świata, w którym żyjemy.

W nagraniu „I Wait and I Pray” wokalnie wspiera Raya jego życiowa partnerka Małgorzata Mielech, która na co dzień jest tancerką, choreografem, nauczycielem Gaga oraz pedagogiem tańca.

Pewnego dnia usłyszałem jak Gosia podśpiewuje sobie pod nosem wtórując temu, co śpiewam. Spontanicznie poprosiłem, żeby przyszła i zaśpiewała razem mną – taka piękna i bestia nam wyszła. Namówiłem ją także, aby wystąpiła w teledysku – bo nie ma co się oszukiwać – Gosia wygląda o niebo lepiej niż ja (śmiech).

22 lata temu Ray był współautorem i nagrał ostatni album studyjny Genesis, „Calling all Stations”. Płyta doszła do drugiego miejsca na listach przebojów w Niemczech i Wielkiej Brytanii i była wspierana przez 46-koncertową trasę po Europie, której zwieńczeniem były dwa występy w roli głównej gwiazdy na Rock in Park i Rock am Ring. Dzięki piosence „Inside”, Ray (przed Genesis) cieszył się wielkim sukcesem ze swoim zespołem Stiltskin, osiągając pierwsze miejsce w Wielkiej Brytanii i na liście MTV European Charts, a także ze swoim zespołem Cut, który brał udział w wyprzedanych trasach koncertowych z rockowymi legendami, zespołami Scorpions i Westernhagen. Solowa kariera Raya rozpoczęła się w 2002 roku. Ray wraz z bratem Steve’em i wokalistką Amandą Lyon zagrali dwanaście wyprzedanych koncertów akustycznych na Edinburgh International Festival. Podczas tych dwugodzinnych występów Ray wykonywał utwory ze swojego debiutanckiego albumu solowego „Change”.

Postrzegam tę kolekcję piosenek jako moją własną duchową podróż. Piosenki niosą przesłanie pokoju, miłości, nadziei, wiary w siebie i w serce. Każda piosenka zawiera duchowe przesłanie i reprezentuje konkretny moment – twierdzi wokalista.

Premierze albumu będzie towarzyszyć przyszłoroczna trasa koncertowa w Polsce, szkocki wokalista wystąpi w takich miastach, jak Warszawa, Poznań, Kraków, Łódź, Szczecin, Bielsko-Biała, Lublin, Bydgoszcz oraz Gdańsk.

---
www.mzg.pl
---
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.042 s.