REKLAMA

Topic-icon ANIA BYRCYN - Chowam się

Więcej
1 miesiąc 1 tydzień temu #1458 przez dnc


To będzie jeden z najciekawszych debiutów roku na polskiej scenie! Finalistka „The Voice Of Poland” właśnie wydała swój pierwszy singiel.


Ania Gąsienica-Byrcyn urodziła się w Kanadzie, ale w jej żyłach płynie podhalańska krew. Doskonale opanowała nie tylko śpiew góralski, ale i wokalistykę jazzową. Jej talent szeroka publiczność poznała w 11. edycji programu „The Voice Of Poland”, w której Ania dotarła do finału.

Ania właśnie debiutuje niezwykłym singlem „Chowam się”, będącym połączeniem piosenki pop z wpływami muzyki jazzowej.

Singiel jest już dostępny w serwisach cyfrowych:
www.soundline.biz/AniaByrcynChowamSie/Ania Byrcyn „Chowam się” - informacje o utworze

Muzyka: Marcin Nierubiec
Słowa: Ania Byrcyn, Jan Karpiel
Producent muzyczny: Dariusz Polubiec
Producent wykonawczy: Agata Kuźnicka
Wydawca: Bezmiar
Dystrybucja cyfrowa: e-Muzyka
Promocja: Agata Kuźnicka, e-Muzyka
Zdjęcia: Apeture Studio
Scenariusz i reżyseria klipu: Olga Czyżykiewicz
W nagraniu udział wzięli:
- fortepian – Krzysztof Jaszczak
- skrzypce – Wojtek Hartman
- chórki – Iga Janowiak


Ania Byrcyn - bio

Ania Gąsienica-Byrcyn – choć urodziła się w Kanadzie, wraz z siostrą Maryną oraz bratem Klimkiem jest potomkinią najstarszych i najpotężniejszych podhalańskich rodów góralskich. Z uwagi na pochodzenie, Ania od urodzenia uczestniczyła w wydarzeniach rodzinnych, którym często towarzyszyła góralska muzyka na żywo. Od 5. roku życia brała udział w próbach góralskiego zespołu Małe Klimki. W wieku siedmiu lat Ania Byrcyn rozpoczęła edukację w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Artystycznej w Zakopanem i splotła swój rozwój muzyczny z grą na skrzypcach. Kontynuowała go przez 12 lat, do ukończenia Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Krakowie.

Rozwojowi wokalu sprzyjały zespoły góralskie, do których Ania należała od dziecka. Małe Klimki, Polaniorze aż w końcu od 2018 roku 9 SIYŁ – zespół, z którym koncertuje od Kościeliska po Pekin i Delhi, wygrywając liczne konkursy muzyki ludowej, tradycyjnej oraz góralskiej i osiągając w tej dziedzinie najwyższy możliwy poziom. Technika śpiewania po góralsku różni się jednak od techniki śpiewania muzyki rozrywkowej, popu czy jazzu tak, jak gwara góralska różni się od języka polskiego. Dlatego od 2016 Ania pracuje nad doskonaleniem innych technik śpiewania oraz wydobywaniem kolejnych odcieni i barw jej głosu - początkowo indywidualnie, a od 2018 także pod okiem wykładowców Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Jazzu.

Jesienią 2020 muzykalność, talent i pracowitość, a także nieprzeciętna wrażliwość, doprowadziły Anię Byrcyn do finału 11. edycji talent show „The Voice of Poland”, podczas której zachwyciła jurorów i ogólnopolską publiczność. Od tamtej pory Ania Byrcyn ma na koncie kilka mniejszych i większych wydarzeń muzycznych, m. in. udział w koncercie Betlejem w Polsce, gościnny występ na płycie „Jazz meets The Beatles, czy produkcję muzyczno-fabularną TVP pt. „Dekalog A.D. 2021”.

---
www.mzg.pl
---

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.052 s.