REKLAMA

Topic-icon EKIPA - 3KIPA

Więcej
3 miesiąc 4 dni temu #1505 przez dnc
EKIPA - 3KIPA was created by dnc


EKIPA Friza podbiła polski rynek muzyczny! Jej debiutancki album „SEZON 3” okazał się absolutnym hitem sprzedażowym. Ogromną popularnością cieszy się również singiel „3KIPA”.


Związek Producentów Audio-Video (ZPAV) właśnie opublikował informację o kolejnych wyróżnieniach dla albumów i singli wydanych w Polsce. Debiutancki album EKIPY „SEZON 3”, który ukazał się 26 czerwca 2021, otrzymał status Platynowej Płyty, przysługujący za sprzedaż 30 tysięcy egzemplarzy. „SEZON 3” w tygodniu premiery zajął pierwsze miejsce w zestawieniu OLiS (Oficjalna Lista Sprzedaży) najlepiej sprzedających się płyt w Polsce.

Pierwszy singiel z „SEZONU 3”, utwór „3KIPA”, otrzymał natomiast certyfikację diamentowej płyty, przysługującą singlom, z których przychód przekroczył 200 000 zł. Wyróżnienia otrzymały również pozostałe single z albumu - „Chill” (platynowa płyta, przychód 40 000 zł) oraz „Zaebyście” i „Zygzak” (złota płyta, przychód 20 000 zł).

EKIPA „SEZON 3” - w sprzedaży od 26 czerwca

„SEZON 3” to fonograficzny debiut członków EKIPY, czyli najpopularniejszych obecnie youtuberów i influencerów w Polsce. Ich nowy album zawiera 13 utworów, w tym doskonale znane już single „3KIPA”, „ZAEBYŚCIE”, „Chill” i „Zygzak” - teledyski do tych kawałków zgromadziły ponad 100 milionów wyświetleń na YouTube. Za produkcję większości utworów odpowiada Donatan, pełniący rolę producenta wykonawczego projektu. Na płycie gościnnie wystąpili Qry z kolektywu chillwagon, Roxie, B.R.O oraz Jacuś.

Za dystrybucję cyfrową albumu odpowiada e-Muzyka.


EKIPA „SEZON 3” - o albumie

„SEZON 3” oferuje pop-trapowy rollercoaster i idealny scenariusz beztroskiego życia. EKIPA przeprowadza nas po mapie swoich dotychczasowych dokonań, ale i snuje plany na przyszłość. Bezczelnie obezwładniający, miejscami „egoistyczny” rap chłopaków został wzbogacony o balladowy rytm współczesnego R&B i świadome, kobiece partie wokalne.

EKIPA doskonale wyczuwa obecne tendencje panujące we współczesnym popie, takie jak trap, future-r'n'b czy UK hardcore. W warstwie muzycznej na płycie, za którą odpowiada w największym stopniu Donatan, producent wykonawczy projektu, dominują zrelaksowane, nowoczesne produkcje, które w sposób nieinwazyjny zostały przeszczepione na polski grunt. Obecny na niej w wyważonych proporcjach klubowy trap co chwilę flirtuje z klimatem R&B, serwując motywy proste, a jednocześnie bardzo nośne.

„SEZON 3” z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę - zarówno pod względem komercyjnym, jak i artystycznym. Nie tylko odzwierciedla przemianę, jaką youtuberzy przeszli na przestrzeni ostatnich lat, ale też dokumentuje ważny etap w ich dotychczasowej karierze. Dziś, w dobie beznamiętnego i schematycznego podejścia do muzyki, EKIPA brawurowo, a jednocześnie gustownie wyważyła drzwi muzycznego show-biznesu i zabawiła się jego regułami. Jej debiutancki album stanie się synonimem kreatywnego podejścia do formy piosenki i brzmieniowych inspiracji.

EKIPA „SEZON 3” - tracklista:

1. 3KIPA
2. ZAEBYŚCIE (feat. Qry)
3. Napad Na Bank (feat. Roxie)
4. Chill
5. Ja To Tak Czuję (feat. B.R.O)
6. Sen
7. Selfmade
8. Na Zajawce
9. Uśmiech
10. Do Fury
11. Zygzak (feat. Jacuś)
12. Influencer Party Hard
13. Dobry Mood

---
www.mzg.pl
---

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.091 s.