REKLAMA

Topic-icon Herdzin & Iwaneczko „ORIGAMI” – album już w sprzedaży!

Więcej
11 miesiąc 1 tydzień temu #1274 przez dnc
W tym dziwnym pandemicznym czasie, na przekór wszystkim okolicznościom, dwóch nagradzanych muzyków stworzyło wyjątkowy album, który był spełnieniem ich muzycznych marzeń. „ORIGAMI” Krzysztofa Herdzina i Krzysztofa Iwaneczki jest już dostępny w sprzedaży w salonach Empik i na empik.com.


Krzysztof Herdzin i Krzysztof Iwaneczko tak mówią o swoim wspólnym albumie „ORIGAMI”, który ukazał się nakładem Phoenix Records 15 grudnia 2020:

Pandemia koronawirusa zaskoczyła nas wszystkich. Odcięci od koncertowania, zostaliśmy zmuszeni do szukania dla siebie nowych, dostosowanych do okoliczności form muzykowania.

Ta płyta jest owocem niegasnącej potrzeby tworzenia, na przekór niesprzyjającym okolicznościom. Zrealizowana głównie w domu, bez udziału innych muzyków, niespiesznie i z wielką radością. Jest spełnieniem naszych marzeń o współpracy i powrotem do ukochanej przez nas stylistyki lat osiemdziesiątych.

Poznaliśmy się w bydgoskiej Akademii Muzycznej i od dawna myśleliśmy o tym, żeby połączyć siły i zrobić wspólny projekt. Ta współpraca okazała się dla nas wspaniałą przygodą.

Z radością oddajemy Wam naszą „pandemiczną” płytę. Za jej sprawą chcielibyśmy także życzyć, aby Wasze marzenia zawsze się spełniały, mimo wielu przeciwności. Mamy nadzieję, że nasz świat dźwięków dostarczy Wam wielu chwil wzruszeń.

Album „ORIGAMI” jest dostępny na CD w salonach Empik i na empik.com:
www.empik.com/origami-herdzin-iwaneczko,p1255865525,muzyka-p

Albumu można już posłuchać w serwisach cyfrowych:
www.soundline.biz/KrzysztofIwaneczkoKrzysztofHerdzinORIGAMI/

KRZYSZTOF HERDZIN - bio

Urodził się w 1970 roku. Pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent płytowy, multiinstrumentalista, doktor sztuk muzycznych Jako jeden z bardzo nielicznych muzyków z sukcesem łączy działalność na polu muzyki klasycznej i jazzowej, filmowej, a także pop.

Ma na swoim koncie ponad 200 albumów CD, w tym 20 autorskich. Otrzymał 18 Złotych i 4 Platynowych Płyt dla Aranżera. Wyprodukował ponad 20 albumów polskim wokalistom, m.in. Irenie Santor, Maryli Rodowicz, Edycie Geppert, Katarzynie Groniec, Annie Serafińskiej, Oldze Bończyk i Wojciechowi Gąssowskiemu. Jest autorem orkiestracji muzyki Jana A.P. Kaczmarka do filmu „Finding Neverland”, nagrodzonej Oscarem w 2005. Koncertował jako jazzman i kameralista w Meksyku, USA, Kanadzie, Australii, Indiach, Japonii, Chinach, Tajwanie, Korei, Turcji, Izraelu oraz prawie wszystkich krajach europejskich.

W 2015 został odznaczony Srebrnym Medalem „Gloria Artis”. Jest laureatem Fryderyka 2012 (jazzowy kompozytor / aranżer roku), Nagrody Programu 3 - Mateusze Trójki 2014 (w kategorii całokształt) i Nagrody RMF Classic - Mozarty 2011, dwukrotnym „Artystą Roku”, zdobywcą Grand Prix Melomani w latach 2011 i 2014, zwycięzcą Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach w 1993 oraz laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Bydgoszczy 2005 i Nagrody Gazety Wyborczej „Feliks 2006”. W ankiecie czytelników Jazz Forum „Jazz Top” sześciokrotnie był wybierany aranżerem roku. Otrzymał jedenaście nominacji do nagrody Fryderyka.

KRZYSZTOF IWANECZKO - bio

Urodził się w 1995 roku w Przemyślu, gdzie spędził całe dzieciństwo. Ukończył Szkołę Muzyczną im. Artura Malawskiego w klasie fortepianu. W 2011 zdobył Grand Prix Festiwalu „Wygraj Sukces”, zaś rok później Grand Prix Festiwalu School&Jazz. Niedługo po tym rozpoczęła się współpraca wokalisty z Bartoszem Chajdeckim w projekcie koncertowym „Czas Honoru”. Rok 2015 przyniósł Krzysztofowi zwycięstwo w popularnym programie talent show, „The Voice of Poland”.

Od tego czasu artysta rozpoczął działalność koncertową, prezentując autorski program oraz realizując gościnnie projekty takich artystów, jak Adam Sztaba, Piotr Rubik i Bartosz Chajdecki. W listopadzie 2018 roku Iwaneczko zaprezentował kolejny autorski projekt koncertowy – „Tryptyk Niepodległa” a do współpracy zaprosił takich artystów, jak Kayah czy Sławek Uniatowski. 18 stycznia 2019 nakładem wytwórni ID MUSIC została wydana debiutancka płyta artysty, „Jestem.”

Krzysztof Iwaneczko jest absolwentem i wykładowcą Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie wokalistyki jazzowej.

---
www.mzg.pl
---
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.122 s.