REKLAMA

Topic-icon Atanas Valkov „KRÓL”: soundtrack do serialu dostępny na białym winylu

Więcej
11 miesiąc 3 dni temu #1275 przez dnc
W sprzedaży jest już wyjątkowa, limitowana edycja albumu Atanasa Valkova „KRÓL. Muzyka z serialu CANAL+”. Ścieżka dźwiękowa serialowej superprodukcji jest dostępna na białym winylu, do nabycia w salonach Empik i na empik.com.


Analogowa płyta z muzyką Atanasa Valkova do serialu „Król” jest nie tylko doskonałym prezentem na Gwiazdkę, ale przede wszystkim pozycją obowiązkową dla audiofili i wszystkich miłośników czarnego krążka… Choć w tym wypadku należy mówić o Białym Kruku.

„KRÓL. Muzyka z serialu CANAL+” to jedna z najlepiej brzmiących płyt, jakie ukazały się w tym roku na rynku muzycznym w Polsce. Jej specjalna, limitowana edycja została starannie wytłoczona przez manufakturę WM FONO na białym winylu o zwiększonej twardości, zaś nagrania zostały wcześniej poddane analogowemu masteringowi przez specjalistów z Bemol Mastering. Pierwszych 300 egzemplarzy „Króla” jest opatrzonych autografem Atanasa Valkova.

Limitowana wersja albumu jest dostępna w salonach Empik i na empik.com:
www.empik.com/krol-muzyka-z-serialu-valk...p1255468216,muzyka-p

Albumu można również posłuchać w serwisach cyfrowych:
www.soundline.biz/AtanasValkovKrol/


„KRÓL. Muzyka z serialu CANAL+” - o albumie

Ścieżka dźwiękowa do serialu „Król” to synergia żydowskich oraz słowiańskich brzmień, w połączeniu z elementami sonorystycznymi muzyki współczesnej oraz minimalizmem muzyki ilustracyjnej. Oprócz klasycznych instrumentów, Atanas Valkov sięga do nowoczesnej elektroniki, brzmień ambientowych oraz technik manipulowania dźwięku, tzw. sound designu. Większość klasycznych i etnicznych instrumentów, takich jak fortepian, cytra, etniczne flety, duduk czy cymbały, a także instrumenty perkusyjne i klawiszowe zostały nagrane osobiście przez kompozytora, który często wykorzystuje eksperymentalne techniki wydobycia dźwięku oraz nowego stroju instrumentów.

„KRÓL” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego to ośmioodcinkowa serialowa superprodukcja CANAL+, ekranizacja powieści Szczepana Twardocha o tym samym tytule.


ATANAS VALKOV - bio

Polski kompozytor pochodzenia bułgarskiego, multiinstrumentalista i producent muzyczny. Zdobywca głównej nagrody 7. edycji Berlinale Score Competition, był nominowany do European Talent Award w Kolonii. Skomponował muzykę do filmów w reżyserii Tomasza Bagińskiego („Legendy Polskie”, „Ambition’’), Andrzeja Wajdy („Zwięzła kronika czasu”) i Jana P. Matuszyńskiego („Deep Love”, „Ostatnia rodzina”, „Niebo”). We współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA) stworzył album „Ambition” , upamiętniający historyczną misję Rosetta oraz lądowanie na komecie 67P/Churyumov-Gerasimenko. Twórca projektu „Transoriental” oraz producent i kompozytor platynowego albumu Kayah „Transoriental Orchestra”.

Valkov w oryginalny sposób czerpie z różnych źródeł: folkloru, muzyki elektronicznej, wspólczesnej oraz jazzu. Odważnie łączy nowe technologie kreowania dźwięku, swobodnie poruszając się w wielu gatunkach muzycznych z zachowaniem własnej inwencji i wypowiedzi twórczej. Jego muzyka to zderzenie muzycznych światów na miarę XXI wieku, która doceniona została w Polsce oraz na świecie.

Ostatnie produkcje, do których napisał muzykę to serial „Król”, „Noamia”, „Fighter”, „Pułapka”, „Miłość jest Wszystkim”, „Belfer”, „BODO”, „Alien Rising” oraz seria filmów krótkometrażowych science fiction zrealizowanych przez Tomasza Bagińskiego i Platige Image, „Legendy Polskie”.

Żyje i tworzy w Warszawie.

---
www.mzg.pl
---
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.087 s.