REKLAMA

Topic-icon 3 rzeczy, które musisz wiedzieć o Ars Independent 2021

Więcej
7 miesiąc 2 dni temu #1386 przez dnc
Tak naprawdę to rzucamy monetą czy festiwal odbędzie się, czy nie. Jak mawiał Dwight Eisenhower: “Przygotowując się do bitwy, zawsze orientowałem się, że plany są bezużyteczne, ale planowanie jest nieodzowne”. A tak naprawdę-naprawdę to w tym roku zaproponujemy Wam: nowy format wydarzenia, z nowymi datami - liczba mnoga! - i w nowych kolorach.
1. Nowy format
- Z uwagi na niepewność związaną z sytuacją epidemiologiczną, wymyśliliśmy pandemio-odporny format festiwalu. Zamiast stawiać wszystko na jedną kartę i fantazjować o tym, co będzie we wrześniu, w tym roku szykujemy dla Was kilka odsłon festiwalu. Pozwoli nam to na bieżąco adaptować się do możliwości organizacyjnych w danej chwili, czy robimy imprezę stacjonarną, czy online, czy hybrydowo - opowiada Bartek Sołtysik, rzecznik festiwalu.
Co kwartał nowa kuratorka czy kurator przygotują dla nas małego Arsa. Każda odsłona zaproponuje nowe hasło, kilka-kilkanaście wydarzeń wokół niego i nową szatę graficzną.
2. Daty
Za najbliższą odsłonę odpowiadać będą w roli kuratorskiej Agnieszka Karpiel (współkoordynatorka Klubu Filmowego Ambasada) oraz Przemek Mateusz Sołtysik (dyrektor Ars Independent Festival).
Spotkamy się 25 i 26 czerwca w Katowicach i / lub online. Pierwsze zajawki programowe poznamy już w maju.
Następne odsłony tegorocznego festiwalu odbędą się kolejno we wrześniu oraz w grudniu.
3. Klucz wizualny
– W tym roku będzie kolorowo. Żywo i radośnie! Tego nam potrzeba po koszmarze 2020 roku i w tym niezapowiadającym się zresztą lepiej 2021 – komentuje Gosia Szarada, współautorka tegorocznej identyfikacji.
Organizatorami wydarzenia są instytucja kultury Katowice Miasto Ogrodów oraz Miasto Katowice. Wydarzenie produkuje przedsiębiorstwo społeczne Spółdzielnia Socjalna Honolulu, prowadzące klubokawiarnię Drzwi Zwane Koniem.


ORGANIZATORZY
Festiwal organizują Miasto Katowice oraz Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek.

KATOWICE
Katowice to miasto zaskakujące każdego kto dawno nie był na Śląsku. Miał być węgiel, a tymczasem to niezwykłe miasto wita nas nowoczesną architekturą wtopioną w secesję, modernizm i brutalizm, alternatywną kulturą w postindustrialnych gmachach, zielenią parków oraz wielką gościnnością mieszkańców ciągnącą się od Nikisza i Murcek aż po Ligotę i Tauzena.
Miasto dynamicznie zmienia na naszych oczach swój charakter i wizerunek – transformując się z przemysłowego centrum Polski w kierunku kulturalnego serca 1,5 milionowej aglomeracji. Kultura splata się tutaj z akademickim i biznesowym węzłem regionu. Z jednej strony miasto to wielkie inwestycje – Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Muzeum Śląskie – i wielkie imprezy – OFF Festival, Tauron Nowa Muzyka, Intel Extreme Masters. Z drugiej: codziennie tętniąca na ulicach młoda, żywotna energia mieszkańców.

KATOWICE MIASTO OGRODÓW
Instytucja kultury Miasta Katowice. Organizuje dla Was m.in. Urodziny Miasta „Kocham Katowice”, Katowice JazzArt Festival, Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dźwięków, Street Art AiR, Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje” czy Ars Independent Festival.
Zdobyła dla Katowic tytuł Miasta Muzyki UNESCO i realizując program członkostwa w Sieci Miast Kreatywnych wspiera rozwój muzycznych przemysłów kreatywnych dając młodym artystom możliwość rozwoju talentu w inkubatorze MusicHub, promując ich w ramach projektu Dzielnica Brzmi Dobrze, poszerzając kompetencje ludzi z branży podczas spotkań Katowickiego Radaru Muzycznego czy współfinansując najlep¬sze projekty Muzykograntami.

---
www.mzg.pl
---
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.090 s.