REKLAMA

Topic-icon 1 września premiera płyty Basi Gałaj "Nieopowiedziane 39-45"

Więcej
6 miesiąc 4 tygodni temu #836 przez dnc


1 września, w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej ukaże się niezwykły album - zaśpiewane w trzech językach utwory, które powstały na kanwie prawdziwych ludzkich historii z tamtych czasów.
Twórcą projektu jest młoda, niezwykle utalentowana artystka, kompozytorka i songwriterka Basia Gałaj.
W jej indie-popowych, delikatnych utworach, można usłyszeć uśmiech, przejęcie i emocje w każdym wyśpiewywanym słowie.

Tak Basia opowiada o projekcie "Nieopowiedziane 39-45”:
- Od sierpnia 2018 roku spotykałam się z osobami, które przeżyły II wojnę światową, wysłuchiwałam ich historii i na podstawie tego, co usłyszałam - pisałam utwory muzyczne. Utwory opowiadają o wojnie z perspektywy dziecka, rodziców i dziadków, sportowców, zakochanych, studentów. Chciałam w nich zawrzeć emocje i pokazać słuchaczom, że tak niewiele różni nas od osób które żyły 80 lat temu. Zmieniła się moda, technologia, ale nasze marzenia są takie same. Emocje się nie zmieniły. Tak samo, jak ludzie 80 lat temu, chcemy kochać, zakładać rodziny, podróżować, kończyć studia. Moja muzyka skupia się na pokazaniu tego, że osoby żyjące w 1939 miały takie same uczucia, emocje i marzenia jak my.
Zachęcam do posłuchania i obejrzenia teledysku do wzruszającej piosenki „Tacy Sami" promującego album Nieopowiedziane 39-45”

---
www.mzg.pl
---
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.333 s.