REKLAMA

Topic-icon Oficjalny plakat filmu "Proceder"!

Więcej
7 miesiąc 3 tygodni temu #860 przez dnc


„Gdyby Marek Grechuta urodził się pięćdziesiąt lat później, śpiewałby jak Chada" – tak o polskim raperze powiedziała podczas konferencji prasowej Sonia Bohosiewicz, jedna z gwiazd filmu „Proceder”.
Film podbija serca nie tylko fanów hip hopu, ale przede wszystkim widzów ceniących dobre kino. Po pierwszych pokazach podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni, historia Tomasza Chady zbiera bardzo dobre recenzje. „Proceder” docenili również selekcjonerzy Warszawskiego Festiwalu Filmowego wybierając go jako jedyny zrealizowany w języku polskim film, do konkursu głównego.
„Nie będzie w tym roku w polskim kinie większego pozytywnego zaskoczenia” – to fragment recenzji Łukasza Kołakowskiego z portalu MoviesRoom.pl. Karolina Stankiewicz z Wirtualnej Polski dodaje: „Proceder ma coś, co sprawia, że ogląda się go świetnie – znakomite dialogi, które wiarygodnie portretują polską scenę hip-hopową”.
Recenzenci zgodnie zauważyli niezwykły talent Piotra Witkowskiego, który zagrał główną rolę, a który musiał zmierzyć się z prawdziwą legendą.

„Witkowski jest najjaśniejszym punktem, który staje się sercem tego filmu. To duża zasługa jego osoby, że ekranowy Chada jest tak ciekawą, niejednoznaczną i złożoną jednostką” – to Adam Siennica z NaEkranie.pl, a Krzysztof Połaski z TeleMagazyn.pl dodaje, że „„Ekranowy Chada jest maksymalnie wiarygodny. Piotr Witkowski wręcz stał się na ponad dwie godziny warszawskim raperem do tego stopnia, że w pewnym momencie autentycznie zobaczyłem w nim Chadę”.
„Proceder” trafi do kin już 15 listopada.

Opis filmu:
„Proceder” to poruszająca historia rapera Tomasza Chady – chłopaka z blokowisk, z duszą poety i darem do wpadania w poważne kłopoty. Prawdziwy i szczery do bólu w swoich tekstach, Chada ginie w niewyjaśnionych okolicznościach zostawiając zszokowanych fanów i dziewczynę, którą kochał. Muzyka była całym jego życiem – pasją i światem, w który uciekał, gdy rzeczywistość nie miała mu zbyt wiele do zaoferowania. W rolach głównych wystąpili: Piotr Witkowski, Kali, Antoni Pawlicki, Agnieszka Więdłocha, Małgorzata Kożuchowska, Jan Frycz, Sonia Bohosiewicz, Gabriela Muskała, Ewa Ziętek, Piotr Głowacki, Anna Matysiak. Film wyreżyserował Michał Węgrzyn, a autorem zdjęć jest Wojciech Węgrzyn.

---
www.mzg.pl
---
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.043 s.