REKLAMA

Topic-icon Julii Rosińska - Ciałem, słowem, gestem

Więcej
7 miesiąc 2 tygodni temu #864 przez dnc
➡️https://youtu.be/y16h9eZgUdU

➡️https://www.youtube.com/watch?v=GLPc0bJv7VM

Julia Rosińska to wokalistka studyjna i estradowa, absolwentka Uniwersytetu Zielonogórskiego w Zielonej Górze, Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Ukończyła Arteterapię na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Jest wykładowcą akademickim m.in. w Akademii Muzycznej im. Jana Ignacego Paderewskiego w Poznaniu oraz w Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile.

„Ciałem, słowem, gestem” to płyta bardzo wypieszczona i wyczekana.
Przez wiele lat pracowałam na nazwiska innych artystów w Polsce. Nagrywałam reklamy TV i radiowe. W końcu postanowiłam postawić na siebie i swoje nazwisko. Zachęcona przez przyjaciół i uczniów, zabrałam się do pracy. I jestem przeszczęśliwa, że w końcu mam swoją kropkę na i, którą dzielę się ze światem. Każda piosenka jest osobista i stoi za nią jakaś historia. Nie ma tu przypadków i tzw. zapychaczy. Oddaję w Wasze ręce moje ukochane, wymodlone i wytęsknione dziecko”. - Tak o swoim solowym debiucie opowiada Julia Rosińska.

Album promują dwa utwory i dwa niezwykle klimatyczne teledyski:


Jej kariera rozpoczęła się u boku Jana Tadeusza Stanisławskiego i Bohdana Smolenia. Jako bardzo młoda wokalistka śpiewała w popularnym w latach 90-tych telewizyjnym programie kabaretowym „Hurtownia Polska”. Z tym programem gościła na scenach w USA, Kanadzie, w Niemczech oraz w całej Polsce. Współpracowała ze znakomitymi pianistami- Wojciechem Olszewskim, Jackiem Piskorzem, Piotrem Kałużnym. Jako solistka nagrała dwie płyty z chórem gospel. Była zapraszana do projektów m.in. przez Katarzynę Skrzynecką, Alicję Bachleda-Curuś, Ryszarda Rynkowskiego, Roberta Janowskiego, Grzegorza Tomczaka, Grzegorza Kopalę i wielu innych artystów…
Ostatnie lata zaowocowały duetem z Grzegorzem Kopala i czterema płytami, które były wielkim sukcesem na rynku muzyki chrześcijańskiej. Wspólnie wystąpili m.in. w Roy Thompson Hall w Toronto w Kanadzie, w Wielkiej Brytanii oraz koncertowali w całej Polsce.
Płyta „Ciałem, słowem, gestem” to pierwszy solowy album artystki. Po bardzo wielu latach działalności artystycznej i wspierania swoim talentem innych artystów, postanowiła nagrać „co jej w duszy gra” i zrobiła to znakomicie. Towarzyszą jej muzycy, których znała od lat i którym powierzyła swoje muzyczne pomysły. Jacek Piskorz, Krzysztof Szmańda, Michał Kapczuk i „mózg” całego przedsięwzięcia - Grzegorz Kopala, (występował w musicalu Metro”, wokalista znanego z lat 90-tych zespołu Just 5). Muzycy z ogromnym doświadczeniem i umiejętnościami. Teksty na płytę napisali Piotr Bukartyk, Grzegorz Tomczak, Szymon Mucha, Kajetan Kopala. Jest na płycie kilka coverów, które idealnie wpasowały się w klimat i charakter płyty.
Julia dysponuje silnym głosem o charakterystycznym i ciekawym brzmieniu. Ma wyjątkową osobowość sceniczną i łatwość docierania do publiczności. Jej interpretację utworu dyktuje ilość użytych środków wyrazu, natężenia głosu i dynamiki. Wszystko po to, by jak najlepiej opowiedzieć zawartą w tekście historię. Piękna, dojrzała wokalistka świadoma własnych możliwości, a przy tym ambitna i konsekwentna w swoich dążeniach artystycznych.

www.juliarosinska.pl

---
www.mzg.pl
---
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.040 s.